Наразі продовжуємо розповіді про неймовірні перетворення міського середовища. Ідеї, як на наш погляд, круті. А ще такі, що не потребують великих витрат. Головне тут – небайдужість городян до свого міста, щире бажання зробити його цікавим, привабливим, комфортним і нестандартним.

Тож ми глибоко переконані: позитивне перетворення міста залежить не тільки від діяльності влади, а й від ініціатив містян.


CHAIRBOMBING

Як місто може бути зручним, якщо втомленій людині нема де посидіти? Це головний меседж практики «бомбардування» меблями. Зміст цього методу простий: бачиш порожній шмат асфальту, який ідеально підійде для відпочинку, ставиш туди вуличні меблі – і з’являється саморобний громадський простір! А свідомі активісти навіть обертають chairbombing на користь екології – самостійно виробляють міські меблі з вторсировини!


PARK(ING)

Ідея полягає в тому, щоб «захопити» територію порожніх парковок і облаштувати на них невеликі паркові зони, гральні майданчики, навіть невеличкі басейни. Таким чином суспільство сигналізує владі: «Місту потрібно більше громадського простору і менше автівок!».


ПЛОЩІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Справжнє призначення площ в місті – бути місцем для збору і спілкування людей. І абсолютно неприродньо, що цей простір зайнято автомобілями! У цьому випадку в хід йде, наприклад, перекриття доріг і створення тимчасового пішохідного простору. У ньому можна провести який-небудь фестиваль, влаштувати спортивні змагання тощо. Головне, щоб люди спілкувалися і весело проводили час!


ТИМЧАСОВІ НАЗЕМНІ ПЕРЕХОДИ

Для того, щоб завадити автомобілецентризму та показати місцевій владі, що пішоходи мають бути головним пріоритетом транспортної та інфраструктурної міської політики, громадськість власноруч створює «зебри» в місцях, які, на їхній погляд, цього вкрай потребують. Для створення тимчасових переходів використовують крейду, фарбу, рослини. Іноді активісти навіть створюють мобільні «зебри» власноруч, щоб вільно переносити їх з місця на місце.


ГРА ЗІ СМІТТЯМ

Ця оригінальна практика з’явилася відносно недавно. Міські активісти вигадують незвичні варіанти зацікавлення перехожих таки донести непотрібні відходи до смітника.

Категорії: МістоНовини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *